Ani pokuty od hasičů nejsou malé. Jak se jim vyvarovat?

Ani pokuty od hasičů nejsou malé. Jak se jim vyvarovat?

Pokud patříte mezi podnikatele, nabízí se otázka, jestli máte vyřešené BOZP a PO? V případě, že BOZP a PO vyřešené máte, pak podnikáte bezpečně a podle zákona. Pakliže však nemáte vyřešenou bezpečnost práce a požární ochranu, je na průšvih zaděláno. Pokud by totiž přišli třeba hasiči, kteří by zjistili, že nemáte požární ochranu vyřešenou, automaticky by vám byla udělena pokuta, kterou si rozhodně za klobouček nedáte. Taková pokuta od hasičů se může dostat klidně až na půl milionu, což se rozhodně nevyplatí. 

V rámci kontroly hasičů může dojít ke kontrole zejména dokumentace zdolávání požáru. Mnozí lidé se domnívají, že je to jenom pouhý papír, ale právě jenom za nezpracování tohoto “papíru” hrozí až pět set tisíc korun vysoká pokuta. 

Podnikatelé si musí uvědomit, že zejména ve složitých podmínkách je účinná likvidace požárů závislá na několika různých faktorech. Samozřejmě za nejdůležitější faktor se považuje rychlé rozhodnutí, ale v dalším případě je nutné se co nejvíce dozvědět o hořícím objektu. A informace velitel nebo operační důstojník hasičů dostane právě díky dokumentaci, která se týká zdolávání požáru. 

Zjistí se, jak postupovat

Při požáru potřebuje velitel nebo operační důstojník rychle informace o hořícím objektu. Potřebuje se rychle dozvědět o objektu všechno, co má vědět, než se plameny dál rozšíří. To se dozví ostatně ze zmiňované dokumentace zdolávání požáru, což je jinými slovy přehledný plán a zároveň také návod, jak postupovat při požáru co nejúčinněji a nejefektivněji. 

Co má obsahovat dokumentace zdolávání požáru?

Dokumentace, která může hasičům při zdolávání požáru opravdu velice pomoct, musí obsahovat zejména důležité informace týkající se dělení objektu do požárních úseků nebo třeba informace o počtu podlaží. 

Se zpracováním vám však pomůže firma Extéria, která je předním poskytovatelem poradenství v oblasti BOZP a PO. Na internetu se o firmě dočtete v hromadě kladných referencí a recenzí, které jsou plné zkušeností klientů.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..