vaření

2 vychytávky při vaření, které jednoznačně oceníte

K vaření se dostáváme opravdu každý den, protože se přece jenom chceme dobře nasytit teplým jídlem, které by mělo být opravdu alespoň jednou za den. Většinou si vaříme večeře, když přijdeme z práce domů, jindy si vaříme něco dobrého k obědu na další den do práce. Ovšem ať už vaříte svůj oběd kvůli jakékoliv části dne, pak se rozhodně nechte inspirovat následujícími vychytávkami, které vám trochu zpříjemní každodenní vaření a řádně usnadní úklid.

Nejvíce nečistot vzniká tehdy, kdy se bohužel zaměříme na oběd, kdy musíme něco strouhat. Ať už to jsou brambory, mrkev, petržel nebo jenom hadová okurka do okurkového oblíbeného salátu. Po strouhání vznikne řádný nepořádek, protože zkrátka slupky jsou všude a navíc nikdy není daná zelenina tak čistá, že by nezanechala třeba kousky hlíny nebo jiné nečistoty na kuchyňské lince. Tomuto nepořádku jde však zamezit, a to hned dvěma způsoby, které vám opravdu ulehčí uklízení.

• Zavařovací sklenice

Zavařovacích sklenic máme doma běžně habaděj. Není se čemu divit, přece jenom takových sklenic naskladníme hlavně tehdy, kdy si kupujeme například zavařenou zeleninu nebo ovoce či nějaké jiné podobné potraviny, které jsou právě v těchto skleněných dobře uzavíratelných nádobách. Pokud je však vyhazujete hned po vyjmutí obsahu, pak s tím přestaňte. Takové sklenice jde skvěle využít.

Hlavně tedy na problém, se kterým se potýkáme – při loupání zeleniny je tato vychytávka ideální. Stačí, když do víčka sklenice uděláte díru zhruba tak velkou, aby se do ní při vhození vlezla mince. Nožem pak z díry uděláte trochu větší díru do výšky – tedy nadzvednete jednu část díry tak, aby mezera byla zhruba o velikost té, která je na běžném struhadle. Potom už jen lehce strouháte třeba mrkev, kdy vám však oloupaná slupka pádí přímo do sklenice, nikoliv ošklivě na kuchyňskou linku. Pak stačí jenom sklenici vyhodit nebo ji jen vysypat.

• Krabice

Jistě znáte to, že když vám dojde balík objednaného zboží, tak krabici ihned vyhodíte. Ovšem to by byla škoda. Stačí, abyste její otevírací stranu přichytili deskou, na které budete krájet nebo loupat zeleninu. Když vám totiž budou slupky překážet, jednoduše vše shrnete do krabice, kterou si deskou přidržujete. Žádná zapomenutá slupka vám pak nebude kazit krásně uklizenou kuchyni.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..