Investice do designera

Najmout interiérového designéra se vyplatí

Společnost Raiffeisen stavební spořitelna si nechala udělat průzkum týkající se nákladů na interiérové designery. Říkáte si, proč by se banka tohoto typu zajímala právě o tohle? Je to proto, že bytoví designeři spadají do kategorie, ze které je jejich klienti mohou hradit z úvěru určeného na bydlení. Nejlevněji je seženete v Olomouckém kraji a nejvíce zaplatíte na Zlínsku.

Odborníky na bydlení je dobré přizvat na pomoc a to ať už zabydlujete novostavbu nebo jen rekonstruujete starý byt. Poradí vám, navrhnou interiér a pomohou vám vyhnout se komplikacím, které by u takové rekonstrukce bytu mohly nastat. Tím vám investice do nich ušetří peníze za následné případné opravy, které by se mohly vyšplhat do vyšších čísel, než jaké investujete do odborníka.

 

Výběr pečlivě zvažte

Pokud už se rozhodnete najmout si bytového designéra, rozhodování neuspěchejte. A už vůbec se neřiďte pouze tím, kdo vás vyjde nejlevněji. Raději se poohlédněte nebo se poptejte na reference. Ty vám řeknou víc než pouhý ceník služeb. Bytová designérka Hedvika Novotná k tomuto tématu navíc  dodává: „Často se setkávám s tím, že ne všechny střední a soukromé školy zaměřené na design interiérů své absolventy dostatečně připraví na realitu. Přesto se jejich čerství absolventi i bez dostatečné praxe prezentují jako designéři.“

A právě proto se vyplatí se předem informovat o tom, s kým se rozhodnete spolupracovat. Výzkum se navíc zaměřoval na ceny vizualizací, ale někdy se tomuto poplatku můžete vlastně zcela vyhnout. Například někde se u následné realizace návrhu tou samou firmou původní cena vizualizace zcela ruší. Někde zase postačí nakoupit zboží u smluvních partnerů a máte vizualizaci designéra bez placení. Je to u každého studia různé tak se nejdříve poptejte, jak to mají s platbou vizualizace.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..